'אולפן גיור אישי' הינו חידוש בעולם הגיורים, בכך שהוא הופך את תהליך הגיור לחוויה אינטימית ומשפחתית. קבוצות קטנות של מתגיירים פוטנציאלים עוברים את התהליך מראשיתו ועד סופו בהדרכה של מורים מוכשרים, בסביבה נעימה , תוך למידה פורמאלית וא-פורמאלית כאחד.

למי מתאים גיור אישי?

1. תלמידים שאינם יכולים ללמוד בשעות הרגילות.

2. דוברי שפות שונות.

3. תלמידים בעלי צרכים ספציפיים לטובת ההצלחה בתהליך

4. תלמידים הנמצאים במקומות מרוחקים בהם אין מספר רב של תלמידים.

5. ועוד

מורי 'אולפן הגיור האישי' מלווים את התלמיד מתחילת הדרך ועד סופה, ובאחריות מלאה על כל תלמיד.

מסגרת הלימודים מלווה בבחינות מדי רבעון, וזאת על מנת לבחון את התקדמות התלמיד בתהליך. בנוסף יצטרך התלמיד לעקוב אחר המשימות והמטלות אותם הוא יקבל דרך המערכת הממוחשבת של אולפני הגיור האישי. התלמיד יצטרך, לעמוד בדרישות שנקבעו מראש ע"י המורה תוך כדי תשומת לב מקסימאלית לצרכים המשתנים. מתוך ראיה שהגיור במסגרת אולפן אישי, יהפוך להיות ביתי, משפחתי, חם, רגיש, וקשוב לצורכי התלמיד הספציפיים.

מהם התנאים להצטרפות?

כל תלמיד (אזרח ישראלי) שמעוניין להתגייר במסגרת "אולפני גיור אישיים" – יוכל להתקבל לאולפנים בכפוף לראיון ולהחייבות בתשלום חודשי קבוע.

כמה זמן אורכים הלימודים?

הלימודים אורכים 10 חודשים או על בסיס התקדמות הקבוצה.

אני שמה לב שככל שלומדים יותר עולות יותר שאלות וזה מעסיק אותי ברמה היום יומית וככה אני מרגישה את ההתחזקות הפנימית שלי באופן אישי. כי אחד החששות שלי היה שברגע שאני לא אהיה בכיתה ואלמד תהיה התרחקות אבל שמחתי לגלות ההיפך. אני חייבת לומר שלמרות שיש עוד חודשיים יש קצת תחושה של סוף ואני יודעת שזה עוד מוקדם לסכם אבל אחרי השבת הזו, אני פשוט חייבת לציין שהמקצועיות שלכם והיחס שלכם והנכונות שלכם תמיד להיות זמינים לשאלות היא חלק משמעותי ובלתי נפרד מהתהליך לפחות בשבילי. תודה מקרב לב. אוריאן (ודניאל