מאות תלמידי עמי המתגיירים השתתפותו אמש (רביעי) בכנס "חג מתן תורה וקבלת הגר", במדרגות שערי חולדה במרכז דווידסון הסמוך לרחבת הכותל המערבי,

במהלך הכנס הוקרן סרטון מרגש מחתונתם השנייה של ד"ר יורי בבקין. לפני ארבעה חודשים אובחן ד"ר בבקין ששימש כרופא ותיק בבית החולים "שערי צדק" כחולה סרטן ואושפז בהוספיס, אך לא ויתר על החלום הישן להיות יהודי.

הוא השלים עם רעייתו את הליך הגיור בעזרת מכון הגיור "עמי" ומיד לאחריו הם נישאו בשנית בטקס שלא השאיר עיניים יבשות. לאחר ההקרנה דיברה אשתו ד"ר לאה (ולדה) בבקין באופן שריגש עד דמעות את מאות המשתתפים על תהליך הגיור שעברו בני הזוג יחדיו.

"חג השבועות הוא יום ההולדת של דוד מלך ישראל שסבתו הייתה רות המואבייה", אמר הרב חיים דרוקמן בכנס. "משיח בן דוד הוא מצאצאיה של רות הגיורת. אביו של רבי עקיבא היה גר וכל התורה שבעל פה התקבלה על ידו.

"אנו חיים בדור שמתקיימת בו הנבואה 'ובאו האובדים מארץ אשור והנידחים מארץ מצרים והשתחוו לה' בהר הקודש בירושלים"'. הרב סיים את דבריו באומרו כי "אתם תעשו עוד הרבה דברים טובים לקידומה של מדינת ישראל" ונשא קריאת "שמע ישראל" יחד עם המתגיירים הרבים.

 

סגן השר הרב אלי בן דהן כי "נשמתם של המתגיירים הייתה במעמד הר סיני ועברה את תהליך ההליכה במדבר. גם במצבים קשים מובטחת לנו שמירתו של בורא העולם ועלינו לזכור שהחיים רצופים גם בירידות". סגן השר סיים באיחולי ברכה למתגיירים ובירך את המשפחות המלוות ואת מורי המתגיירים שעושים לילות כימים לטובת השלמת תהליכי הגיור.

 

עו"ד ירון קטן מנהל אגף הגיור ציין כי "חשיבותו של תהליך הגיור לתקומת עם ישראל בארצו אינה ניתנת לשיעור. אנו נמצאים בעיר שחוברה לה יחדיו, שלא התחלקה לשבטים והיא שייכת לכולם. יש ברכה בריבוי הגוונים של היהדות, אך ישנו מרכיב קבוע שהוא נצחי וללא מחלוקות וזוהי ירושלים. לכן סמלי שנערוך כאן את האירוע המרשים הזה".