בחמישי האחרון נערך בשכונת יד אליהו בדרום תל אביב אירוע לסיכום חג החנוכה של עמי אולפני גיור מבית אור עציון. הערב כלל מופע אור קולי בשילוב מיצג "להיות יהודי"

הערב עצמו התקיים במעמד ראש עמי אולפני גיור והישיבה הגבוהה באור עציון הרב חיים דרוקמן, סגן שר הדתות הרבאלי בן דהן והרב יצחק פרץ ולקחו בו חלק גם מאות תלמידים מעשרות כיתות גיור ברחבי הארץ. במהלך הערב ברך הרב פרץ את המשתתפים והתפעל מההתעניינות הרבה שהפגינו המתגיירים בנושא היהדות. בהמשך הערב העבירו הרבנים דרוקמן ופרץ שיעורים למורים השונים של כיתות עמי.

IMG_4221
הרב דוד בן ניסן רכז הגיור האישי בכנס חנוכה

הרב אלי בן דהן, סגן שר הדתות, ציין כי "נושא הגיור הוא אחד הנושאים שתפסו מקום חשוב בכנסת האחרונה ואכן התקיימו דיונים נוקבים בעניין. כאן נמצא הפתרון לחוק הגיור, אתם הדוגמא הבולטת והנכונה איך עושים גיור: בסבלנות, בהעמקה ומתוך רצון אמתי. אנחנו צריכים לפתוח את הידיים ואת הלב בפני כל מי שמעוניין להתגייר. עשינו מאמצים גדולים במשרד לשירותי דת כדי לסייע לכל מי שמעוניין להתגייר ובכוונתנו לשפר ולייעל כך שכל מי שמעוניין או אפילו חושב על זה, לא יהסס".

סגן השר הרב אלי בן דהן עם מורי עמי
סגן השר הרב אלי בן דהן עם מורי עמי

כרמי רונן, מנהל עמי אולפני גיור מבית אור עציון, מציין כי "כדי להבין את חג החנוכה חשוב לראות במבט היסטורי כולל את הנס הזה שנקרא 'העם היהודי'. המיצג בכנס נקרא 'להיות יהודי'  שכן אם אתה רוצה להבין מזה להיות יהודי, אתה חייב להסתכל על כל אלפי השנים של העם הזה מימי אברהם אבינו וחנוכה, ועד ימינו אנו שבהם יהודים חזרו למדינת ישראל, מדינת היהודים. בפעם האחרונה שחווה העם היהודי, ניצחון ועצמאות היסטורית משמעותית  – היה בנס חנוכה בפיקודו של יהודה המכבי".

הרב יצחק פרץ ראש מערך הגיור, בכנס חנוכה של עמי
הרב יצחק פרץ ראש מערך הגיור, בכנס חנוכה של עמי

נפתלי קנדלר, מנכ"ל מוסדות אור עציון עמם נמנה עמי  מדגיש כי "לראות את מפעל הגיור מתפתח וגדל ולהיות שותף לו זוהי זכות גדולה. אני רואה במפעל המדהים הזה את ראשית צמיחת גאולתנו. זהו חלק מתהליך הגאולה שעם ישראל עובר ושבו גם האובדים והמתבוללים מביעים רצון לשוב למקורותיהם. זה הזמן לסייע באומץ רב ובאמונה גדולה לקרובינו".

 

"עמי אולפני גיור" הינו אולפן גיור מבית "אור עציון" בראשות הרב חיים דרוקמן במרכז שפירא הפועל בהכנת תלמידים לקראת גיור ומספק מענה לתלמידים שמעוניינים להיכנס לעם היהודי. המכון פועל בלמעלה מ-35 כיתות ב-12 ערים ברחבי הארץ, ומצטרפות אליהם גם קבוצות גיור אישיות שמאפשרות התאמה לימודית בשעות גמישות. כאמור, תהליך הגיור אורך עשרה חודשים במפגשים דו שבועיים שבהם לומדים התלמידים היסטוריה יהודית, עיקרי האמונה היהודית, שבתות משותפות, אירועים כיתתיים סביב חגי ישראל- הכל בשיתוף פעולה מלא עם בתי הדין ותחת חוקי הגיור של מדינת ישראל ובתמיכת משרד ראש הממשלה. הארגון מתאפיין ביחס אישי ובליווי אישי של התלמיד מתחילת ההליך ועד סופו