אליסף ריצ'ולסקי

אליסף ריצ'ולסקי

מומחה לגיור | מנהל 'עמי' אולפני גיור

5 שאלות שאתם מוכרחים לשאול לפני התחלת תהליך גיור

מתלבטים כבר הרבה זמן האם להתחיל תהליך גיור? רוצים להיות בטוחים שאתם הולכים על התהליך הנכון? חשוב לכם שהתהליך יהיה דיסקרטי ואמין ?  מצויין ! בדיוק בשביל זה כתבנו את המאמר המקיף "5 שאלות שאתם מוכרחים לשאול לפני התחלת תהליך גיור"

1. האם תהליך הגיור שלי יוכר על ידי המדינה והרבנות הראשית?

בשנים האחרונות ניתן למצוא גורמים רבים המציעים גיורים מכל מיני סוגים – גיורים רפורמים / מסורתיים או גיורים ליברלים שונים. כל הגורמים הללו מנסים להסתיר את נקודת התורפה המרכזית שלהם – הם אינם מוכרים על ידי המדינה והרבנות הראשית לישראל לצורך נישואין, גירושין וכו'.
סוג הגיור היחידי המוכר על ידי המדינה ותקף על פי ההלכה היהודית הוא הגיור האורתודוקסי הרשמי של הרבנות הראשית לישראל!
משמעות הדבר, שרק בתי הדין המיוחדים שהוקמו על ידי המדינה במחוזות השונים – רק בהם ניתן להתגייר בגיור שיוכר בכל מערכות המדינה.

המלצתנו -אם חשוב לכם היחס הרציני והערכה לתהליך שעשיתם ומעל הכל  אתם רוצים שלא יפקפקו ביהדות שלכם ושל ילדיכם – הרשמו רק לתהליך הרשמי של המדינה. 

 

כיתת גיור באולפני 'עמי'
2. האם התהליך הוא דיסקרטי ואישי?

שאלת הדיסקרטיות, היא שאלה שמעסיקה רבים מהמתעניינים בגיור.

אדם שהופתע לגלות שאינו יהודי על פי ההלכה, או אדם  שידע זאת שנים, אך שמר מידע זה לעצמו – רוצה לוודא שהזהות האישית שלו נשמרת כפרטית. חשוב לדעת שתהליך הגיור הרשמי של המדינה הינו דיסקרטי ואישי. שאלו את מכון הגיור שלכם האם הוא רשמי וכך תוודאו שאתם בידיים טובות.

3. מה משך הקורס? כמה מפגשים בשבוע?

מן הסתם לא ישבתם וחיכיתם לקורס גיור. הזמן שלכם יקר ואתם עסוקים.
מסיבה זו, חשוב לדעת בדיוק כמה זמן ידרוש מכם תהליך הגיור. בקשו לדעת את ימי המפגשים ושעותיהם, וכן הערכה של משך התהליך כולו.
לרוב, התהליך אינו מורכב, והוא לוקח כשנה במפגשים של פעם / פעמיים בשבוע.
מנסיוננו, עדיף למתגייר להכנס לקורסים של שני מפגשים בשבוע!
הסיבה פשוטה – הקושי המרכזי של קורס הגיור הוא חוסר העקביות וההתמדה בתהליך. פעמים רבות בכיתות גיור של פעם בשבוע, כל פספוס של שיעור בודד יכול לגרור אחריו זמן רב של חוסר וודאות והתמדה, היות והתלמיד מרגיש מנותק לאחר שהחסיר מפגש.
מצד שני, לפעמים מסיבות אישיות לא ניתן להיכנס לכיתות של פעמיים בשבוע, כגון: משמרות ערב, לימודי תואר וכו. לכן, קיימים במסגרת מכוני הגיור לימודי ערב של פעם בשבוע ואפילו מסלול 'גיור אישי' של מורה – אחד על אחד. (לרוב מסלול זה עובד במודל של תשלום לפי שעה, בדומה לשיעור פרטי והוא יקר משמעותית)

רגע לפני שאתם מתקשרים, חישבו האם תוכלו להקדיש שני ערבים בשבוע. אם כן – מצבכם מצויין. אם לא – נסו להשתלב במסלולים של פעם בשבוע או ב'גיור אישי' והקפידו להתמיד על מנת להצליח בתהליך החשוב שלכם.

4. האם יש ליווי אישי ותמיכה לאורך כל התהליך - בכיתה ובבית הדין לגיור?

מעבר לתהליך הלמידה בשיעורים, שאינו מורכב – הקושי בתהליך נובע פעמים רבות מהצורך בליווי אישי והכוונה על מנת להגיע לבית הדין הסופי בצורה מיטבית. לפני שאתם נכנסים לקורס גיור בררו האם במסגרת התהליך שלכם המורים ילוו אתכם לאורך כל המסלול כולל המפגשים השונים בבית הדין לגיור. התמיכה והליווי האישי עושים את ההבדל.

5. האם ישנה עלות לקורס הרשמי של המדינה?

קורס הגיור הרשמי מסובסד על ידי המדינה.
לכן, קורס הגיור יהיה ללא עלות או בסכום סימלי (כ – 50 שקלים בחודש).
מטרתו של הסכום הסמלי החודשי הוא לתת למתגייר תהליך איכותי יותר עם מורים טובים יותר וחומרי למידה מושקעים, על מנת להעשיר את הלימוד. המלצתנו לחפש את מכון הלימוד שיתן לכם את התהליך המושקע ביותר שיוביל אתכם בדרך בטוחה וטובה להצלחה.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

עוד רגע, ואתם חלק מקורס הגיור האיכותי בישראל! :-)

השאירו פרטים ואנחנו מתקשרים !

כבר עוזבים? חבל... :-(

רגע לפני... מוזמנים לכתוב לנו את השאלה שלכם - ומומחה יתקשר אליכם בהקדם!​