בית הדין לגיור

מחפשים מידע על בית הדין לגיור? רוצים להיות בטוחים בדרך שלכם? מוזמנים לקרואת את המידע על בתי הדין הרשמיים  לגיור של מדינת ישראל.

 

תהליך הגיור

אולפני עמי מלווים אתכם לאורך כל הדרך שאתם עושים.

במקביל לתהליך הלימוד וההתקדמות בכיתה מתקיימים שלושה מפגשים עם בית הדין לגיור:

א. בקשה לדיון ופתיחת תיק

ב. ראיון סיכום עם שליח/רכז בית הדין

ג. מעמד בית הדין.

פתיחת תיק בקשה לגיור

לאחר כחודשיים של לימוד בכיתה, יקבעו ימים מרוכזים בהם יגיעו תלמידי הכיתה למפגש הראשון בבית הדין לגיור.

מפגש זה הינו מפגש היכרות ובו יש הזדמנות להרכב שלושת הדיינים שיפגשו אתכם בסיום התהליך להכיר אתכם כבר כעת ולתאם ציפיות. לכם ישנה הזדמנות להכיר את הדיינים, וקצת להפחית את הלחצים והפחדים הקיימים. המפגש אורך כחצי שעה עד שלושת רבעי שעה. לכל אחד נקבע זמן. בבקשה להגיע קצת לפני הזמן לבית הדין. האזרו בסבלנות לעיתים יש עיכובים. יש לכבד את בית הדין בלבוש הולם: כיפה חולצה עם שרוולים וומכנסים ארוכות לגברים, חולצה עם שרוולים מעבר למרפק ובלי מחשוף וחצאית מעבר לברך לנשים.

המפגש הינו הזדמנות גם להסדיר את כל העניינים הבירוקרטיים הכרוכים ברישום לגיור. להלן רשימת המסמכים שתצטרכו להביא עמכם לבית הדין במפגש הראשון לפתיחת התיק.  חשוב מאד! כדאי לשמור אצלכם עותקים של כל המסמכים שאתם ממלאים ומגישים.

לפי נוהל החדש של בית הדין לגיור יש לשלוח את מסמכי היסוד במייל לבית הדין לגיור  לפני קביעת תאריך לבית הדין לפתיחת תיק. בשביל להקל לכם את התהליך הכנו לכם טופס מיוחד שישלח ישר לבית הדין לגיור עם כל הפרטים -כנסו ומלאו אותו.

ראיון אמצע -רכז מחוז בית דין

זהו ראיון אמצע בו תדרשו להציג לפני רכז בית הדין  את התקדמותכם בתהליך הגיור. הרכז יציג בפניכם נקודות לשיפור להמשך הדרך ולהצלחה בעזרת ה' בבית הדין לגיור. המפגש יהיה כשלושה חודשים לפני סיום הקורס. משך המפגש כשעה.

מעמד בית דין

עמד המרגש לו ציפינו ויחלנו. למעמד מזמינים את המשפחה המלווה. במהלך המפגש בית הדין ישוחח אתכם על השינויים בארחות חייכם כתוצאה מהתהליך. במידה ובית הדין יתרשם כי אתם מוכנים – יתקיים מעמד קבלת המצוות בבית הדין לגיור. במידה ובית הדין יתרשם כי עדיין אינכם מוכנים – ידחה אתכם למספר חודשים. 

עברתם | מזל טוב

ברוך ה' הצטרפתם לעם ישראל מכאן הדרך למעלה סלולה , שיהיה לכם בהצלחה בכל אשר תבחרו -עמי אולפני גיור מאושרים שהינו שותפים בתהליך החשוב שלכםאבל האמת שזה לא סוף התהליך מכאן לתוכנית הבוגרים מוזמנים לקרוא על התוכנית בדף מיוחד .בנוסף אספנו לכם את כל המידע על מה קורה אחרי בית דין עד הטבילה והחתונה מוזמנים לקרוא בדף פרויקט "רגע אחרי בית דין"

הפעם לא הצלחתם...

חבל ...אבל זכרו שבית הדין לא אומר שאתם לא טובים,אלא רק שאתם  צריכים להתחזק עוד קצת ובעזרת ה' בפעם הבא תעברו.בכל מקרה אנחנו  ממשיכים ללוות אותכם עד ההצלחה -מוזמנים לפנות לרכז הפרט שלנו 

פרטי בתי הדין לגיור

מחוז דרום

כיתות: אילת, דימונה, ערד, אשקלון, אשדוד, ראשון לציון, רחובות, ותלמידי הגיור האישי בדרום

שד' העצמאות 64, קרית-גת. בית הדין ממוקם ליד תחנה מרכזית 

רכז מחוז: הרב יצחק יעקובוביץ 

מחוז ירושלים

 כיתות: פתח תקוה
כנפי נשרים 24, קומה 1, גבעת שאול, ירושלים. לבית הדין ניתן להגיע בקוים  54 ,74 ,75 ,78

 

מחוז צפון

כיתות: מגדל העמק, כרמיאל, קריות, חיפה, חדרה, נתניה ותלמידי הגיור האישי בצפון

 

רכז מחוז: הרב שמריהו שור

מחוז מרכז

כיתות: תל אביב,בת ים,הרצליה,רעננה

בית קלקא, דרך מנחם בגין 116, קומה 4, תל אביב (ליד מגדלי  עזריאלי). לא רחוק מתחנת רכבת השלום, ניתן להגיע ברכבת או בכל הקוים הנוסעים בשד' מנחם בגין. 

רכזת מחוז: גב' רבקה בונדי

דף הבית

כל המידע על עמי אולפני גיור

הליך הגיור

כך המידע על הליך הגיור הרשמי של מדינת ישראל

הכיתות שלנו

כל מידע על הכיתות שלנו ופריסה ארצית

מידע על בית הדין

כאן תוכלו למצוא את כל המידע על בית הדין ,איזה מסמכים צריך להביא וכו'

צור קשר

יש לכם שאלה לרבנים שלנו ? רוצים להירשם לקורס גיור? רוצים לדבר עם נציג שלנו ? שלחו לנו את הפרטים שלכם וניצור איתכם קשר

Tel. | 072-2440033