להחליט להתגייר

כשביקרתי בנתניה לרגל פתיחת כיתה חדשה, שאלתי את פולינה כמה זמן לקח לה לקבל החלטה להתחיל בתהליך הגיור? היא ענתה, "תשע שנים". ״ומה היה במהלך השנים האלו?״ שאלתי, "ניסיתי לשכנע את עצמי שאני לא צריכה להתגייר. שאני יהודיה כאן יותר מכולם, ושאף אחד לא יקבע לי אם אני יהודיה או לא״. ״אז למה בכל זאת החלטת לעשות תהליך גיור?״ אני שואל. ״כי אחרי תשע שנים החלטתי שאני מספיק שלמה עם עצמי כדי לרצות להיות יהודיה״.

המשפט הראשון בשיחת הטלפון שקיבלתי השבוע היה: ״כבר 14 שנים אני מחכה לעשות את הטלפון הזה". ואז היא הוסיפה: "אני רוצה להתגייר״. מהעבר השני של הקו היתה גליה. האמת שלא הופתעתי לשמוע. רוב הפונים להתגייר מדברים על החלטה של מספר שנים טובות.

 

שיטת NLP - Neuro Linguistic

שיטת  NLP –   Neuro Linguistic Programming היא שיטת טיפול שמכוונת להובלת שינוים אצל אנשים, עם דגש על זמן קצר, ע"י שינוי הקול הפנימי וחיבור לכל החושים.

כשבNLP מנסים ללמד אותך לקחת החלטות הם אומרים לך לקבל את ההחלטה בתוך שלוש שניות, עם מינימום מטען רגשי ומתוך הבנה שאין מושלם.

השיטה הזו יכולה לעבוד בהרבה צמתים של קבלת החלטות. אבל היא לא עובדת בשאלה הענקית שמעסיקה את הפונים אלינו. האם להתגייר?

להחליט להתגייר - החלטה מהחשובות בחיינו

השאלה, "למה להתגייר?", או "האם להתגייר?" עוסקת בזהות –  ״מי אני?״. השאלה הזו, קשה עוד יותר כשעוסקים בזהות הילדים שלנו ובן הזוג שלנו.
נכון, גם בהחלטה על גיור, לפעמים הפונים להתגייר מקבלים החלטות בהשפעת גורמים חיצונים. רצון להתחתן בחתונה יהודית, מה יגידו ההורים, לידה צפויה, בר מצוה מתקרב. האירועים האלו יכולים לעורר את שאלת הרצון להיות יהודי, אבל כדי לקחת את ההחלטה, צריך תהליך "התבשלות" של שנים שלפעמים אפילו לא היינו מודעים באופן מלא על קיומו. חבר טוב, סיים לבנות את ביתו בחודשים האחרונים. הוא סיפר שהיה להם המון קשיים לסיים את הבניה. בשלב מסויים כשהקבלן ברח, והשאיר אותם עם תשלומי עתק, וללא בית, הוא הרים טלפון לרב חבר לבקש טיפ, איך להתמודד עם המשברים. הרב אמר לו משפט שאמר הרב קוק: "לדברים גדולים יש מניעות גדולות".

האמת, לא הצלחתי למצוא את המקור לדברים. אבל הרעיון שעומד מאחורי המשפט הזה הוא, שלפעמים לא ברור מה הופך את הדבר לגדול, הקשיים בדרך, או עצם הדבר עצמו.

מה שברור הוא שלהתגייר ולהצטרף לעם היהודי, זו החלטה המשמעותית ביותר שאפשר לקחת בחיים. בניגוד לרוב ההחלטות "החשובות" שלנו בחיים (מה נלמד? האם נקנה את הדירה? לעבור מקום עבודה?), ההחלטה הזו משפיעה באופן ישיר על העבר והעתיד של הדורות הבאים, והיא גם באמת חשובה.

 צריך לדעת לקבל החלטה, ולא לדחות אותה, גם אם היא לוקחת זמן רב, אחרת נשאיר את ילדינו עם השאלה הלא פתורה.

צוות עמי ישמח לעזור לכם בכל עת

 
 

ספר דרך סלולה

תוכנית הלימודים של הגיור הממלכתי אצלך בבית.

ספר דרך סלולה כולל את הנושאים:

דרך סלולה

מדריך לנכנסים לעולם היהדות

50 ש"ח לספר

עוד רגע, ואתם חלק מקורס הגיור האיכותי בישראל! :-)

עוד רגע, ואתם חלק מקורס הגיור האיכותי בישראל! :-)

השאירו פרטים ואנחנו מתקשרים !

כבר עוזבים? חבל... :-(

רגע לפני... מוזמנים לכתוב לנו את השאלה שלכם - ומומחה יתקשר אליכם בהקדם!​