רישום נישואין

כל המידע על רישום נישואין  דרך בתי הדין לגיור של הרבנות הראשית

מהו רישום נישואין?

רישום נישואין הינו מפגש של שני בני הזוג שעברו את בית הדין לגיור ועתידים להתחתן מיד אחרי הגיור עם רשם הנישואין. המטרה היא שנישואיהם ירשמו ברשומות הרבנות הראשית לישראל, וכך יוכרו בעתיד כנישואין כדת משה וישראל, הן מבחינה חוקית והן מבחינה הלכתית.

רישום נישואין למי שעבר תהליך גיור הינו שונה במהותו מרישום נישואין לאזרח רגיל וזה היות ועדיין אין למועמד תעודת המרה המאפשרת רישום נישואין ברבנות רגילה.

רישום הנישואין מתבצע בבתי הדין לגיור. רשמי הנישואין הינם דייני גיור. במחוז צפון הרשם הינו כבוד הרב שלמה קריספין שליט"א, והרישום מתבצע בימי חמישי. במחוז מרכז הרשם הינו כבוד הרב משה ולר שליט"א והרישום מתבצע בימי חמישי. בקרית גת הרשם הינו כבוד הרב ישראל גליקמן שליט"א. ישנו רישום נישואין גם בירושלים.

תור לרישום נישואין יקבע עם קבלת המועמדת לגיור לבית הדין. במקרה של מועמד גיור התור יקבע לאחר קיום ברית מילה או הטפת דם ברית.

מה צריך להביא לרישום הנישואין

במעמד זה עליכם להביא את המסמכים הבאים המקוריים וזאת על אף שבתיקכם בבית הדין נמצאים ההעתקים של מסמכים אלו:

  • תעודת נישואין וכתובה של הורי בן הזוג היהודי או אישור יהדות מבית הדין האזורי
  • תעודות גירושין ונישואין אזרחיים אם ישנם
  • תמונות פספורט
  • במידה ואחד מבני הזוג הינו רווק יש להביא תעודת רווקות מהרבנות בעיר מגוריו

עליכם להגיע לרישום הנישואין כאשר כבר ידוע לכם תאריך החתונה וזהות מסדר הקידושין, שחייב להיות מוכר על ידי הרבנות הראשית, כפי שמופיע באתר הרבנות הראשית, ברשימת מסדרי הקידושין המורשים המתעדכנת מעת לעת. אפשר לקרוא את הרשימה כאן

רוצים רב מחתן? מומלץ לבקש מרב הקהילה בה אתם חברים לחתן אתכם. ניתן להיעזר בשירותי בנועם או בשירותי צוהר. בנוסף ישנה אפשרות להתחתן במקווה מיד אחרי הטבילה ובמקרה זה הרב המחתן הינו דיין גיור הנמצא במקום בעת הטבילה.

רישום נישואין ברבנויות השונות כרוך באגרה ממשלתית. ממשלת ישראל הרואה את חשיבות ענין הגיור פטרה אתכם מאגרה זו ברישום נישואין בבתי הדין לגיור.

הדרכת כלות

עם סיום הרישום תופנו להדרכת כלות. מדריכת הכלות תנחה את הכלה כיצד לחיות חיי משפחה לפי היהדות. עליכם לעבור לפחות 8 שעות של הדרכה ממדריכות כלות מוסמכת ולהביא אישור על כך ביום החתונה למסדר הקידושין. כמו"כ עליכם להציג אישור זה לפני הטבילה במקווה הטהרה.

בסיום רישום הנישואין תקבלו כתובה והעתק כתובה אותם עליכם להביא ליום המרגש של החתונה שלכם. לאחר החתונה עליכם להחזיר לבית הדין את העתק הכתובה.

דף הבית

כל המידע על עמי אולפני גיור

הליך הגיור

כך המידע על הליך הגיור הרשמי של מדינת ישראל

הכיתות שלנו

כל מידע על הכיתות שלנו ופריסה ארצית

מידע על בית הדין

כאן תוכלו למצוא את כל המידע על בית הדין ,איזה מסמכים צריך להביא וכו'

צור קשר

יש לכם שאלה לרבנים שלנו ? רוצים להירשם לקורס גיור? רוצים לדבר עם נציג שלנו ? שלחו לנו את הפרטים שלכם וניצור איתכם קשר

Tel. | 072-2440033