שאלות בנושא גיור

יש לכם שאלה בנושא גיור? אוהבים להרגיש בטוחים בהחלטה שלכם ויש לכם רצון לברר את שאלותיכם עם מומחים? הגעתם למקום הנכון!

עמי אולפני גיור – אולפני הגיור המובילים  ישראל. גיור רשמי ומוכר על ידי המדינה והרבנות הראשית לישראל

אתם מוזמנים  לקרוא את השאלות בנושא גיור ששאלו אותנו בעבר. לא מצאתם תשובה ? מוזמנים לפנות לצוות שלנו שישמחו לעזור לכם בכל שאלה ובקשה!

כמה זמן לוקח להתגייר?

גיור הוא תהליך אישי, ותלוי בהתקדמות של התלמיד המתגייר. עשרה עד שניים עשר חודשים, הם הזמן האידיאלי לתהליך, בהם חווה המתגייר את חגי ישראל ומועדיו, ומקיף את הצד הלימודי והמעשי של היהדות. לאחר סיום הלימודים כשמתקבלת ההחלטה המשותפת של המורה והתלמיד ובתיאום עם רכז בית הדין, נקבע לתלמיד דיון בבית דין לטובת גיורו.

לקריאה נוספת | הליך הגיורמסלול כיתות הלימוד

אנחנו עומדים להתחתן וגיליתי שאני לא יהודיה. מה עושים?

גילוי פתאומי, מהווה קושי נפשי לא פשוט. אנו ממליצים לכם להתקשר ולהתייעץ איתנו על האפשרויות השונות שיתאימו לכם לתהליך. ברור לנו, שעם חלק מההחלטות (כדוגמת, האם לדחות את החתונה וכד'), תצטרכו להתמודד בעצמכם. אנחנו ננסה להקשיב ולעזור לכם לנתח את הסיטואציה. תהליך גיור, דורש החלטה של בני הזוג שאינה יכולה להתקבל מתוך היסטריה ובמצב רגשי מורכב. חשוב לנו שתדעו שיש פתרונות , אבל הם לא פתרונות קסם של זבנג וגמרנו.

האם הגיור שלכם הוא גיור אורתודוכסי?

בהחלט. הגיור הוא אורתודוקסי וכשר. הגיור היחיד המקובל בארץ ע"י מוסדות המדינה ורשויותיה הינו גיור אורתודוקסי. המורים ב'עמי, אולפני גיור בתפיסה אישית', הינם מורים אורתודוקסים בעלי גישה ציונית דתית, בוגרי ישיבות הסדר ומדרשות. דייני בית הדין המיוחד לגיור באים מהשקפת עולם זהה. כך שלא תלמדו דברים (שאינם מהזרם האורתודוכסי) שעלולים לבלבל אתכם ולהכשיל חס וחלילה בפני בית הדין. 

לקריאה נוספת | מהו גיור, מהו גיור אורתודוקסי, מהו גיור כהלכה 

מה ההבדל ביניכם לבין אולפנים אחרים שמציעים לימודים?

ישנם עוד מספר גופים שמציעים לימודים לקראת גיור. 'עמי, אולפני גיור בתפיסה אישית', הוא הגוף הגדול, המקצועי והיחידי המציע מגוון מסלולים שבראשם הגיור האישי, הן בכיתות הפזורות בכל רחבי הארץ והן בלימודים פרטניים. שילובה של מערכת ממוחשבת ללמידה מרחוק, ביחד עם תוכנית הלימודים הייחודית שלנו, מהווה חידוש משמעותי בתחום אולפני הגיור, והופכת אותנו לגוף המוביל בתחום. אלפי תלמידנו מצליחים בבית הדין באחוזים ניכרים. שאלו אותם.

האם חייבים משפחה מלווה?

לימודי הגיור כוללים לימוד תיאורטי ולימוד מעשי-חוויתי. מקומה של המשפחה המלווה חשוב, משום שהיא מהווה צוהר לחוויית היהדות בתוך הבית במובן המעשי והיום יומי. דייני בית הדין המיוחד לגיור, רוצים להתרשם כי התלמיד התקדם בלימודיו הן בפן הלימודי והן בפן הפרקטי. המשפחה המלווה, שמלווה את המתגייר גם לבית הדין, עוזרת לדייני בית הדין לקבל את התמונה המלאה.  אנחנו נעשה כל מאמץ לעזור לכם למצוא משפחה שתתאים לכם. 

לקריאה נוספת |  דף משפחה מלווה

התחלתי פעם ולא המשכתי. מה לעשות?

תמיד אפשר להמשיך. לצערנו, יש המוצאים עצמם בסיטואציה בה הם התחילו בתהליך, אך לא התמידו לסיימו מסיבות שונות. באופן כללי, חשוב לנו להדגיש כי אנו רואים חשיבות בהתמדה של התלמיד. תלמיד שהתחיל בעבר ללמוד אך לא סיים, יוכל לעבור ראיון, לפיו תקבע רמת ידיעותיו והתקדמותו בתהליך. ל'עמי, אולפני גיור בתפיסה אישית' יש מסלולים המתאימים לבעלי רקע משמעותי, הצריכים לעשות רק 'ישור קו' לקראת הדיון בבית הדין. במידה ולימודך בעבר, הביאו אותך לרמת התקדמות מסויימת, נוכל להתאים לך את המסלול המתאים לך. צרו קשר בהקדם.

הבת שלי, בת שנתיים. האם היא צריכה להתגייר איתי?

ילדים שאינם בני מצוה מתגיירים ביחד עם ההורים שלהם. ולכן במידה והבת או הבן קטנים, הם יתגיירו ביחד עם הוריהם, אך לא יצטרכו לעבור את תוכנית הלימודים. לאחר הדיון בבית הדין, יעברו הילדים ברית (לבנים) וטבילה ביחד עם ההורה. חשוב להדגיש כי בית הדין רוצה להתרשם כי האב והאם יחנכו את בניהם ע"פ היהדות ולכן, יש לרשום אותם בחינוך הממ"ד.

אני לא אזרחית ישראלית. מה עלי לעשות?

משרד הפנים לא מאפשר למי שאינו אזרח ישראלי להתגייר בארץ. יש מספר אפשרויות להתגייר במידה ואינכם אזרחים. תוכלו לפנות לועדה לנתינים זרים במשרד הפנים. חומרים נוספים ניתן לקרוא כאן. בכל מקרה אנחנו ממליצים לפנות אלינו, על מנת לקבל הנחיה מקצועית ניתן לפנות לרב דוד 052-7710902 או לאבישי גרוסר 058-7493234

לקריאה נוספת | דף "גיור למי שלא אזרח"

מה קורה אם נכשלים בבית הדין?

יש להדגיש, שהמורים בקורס לגיור, מכינים את המשתתפים בקורס כדי שיהיו מסוגלים לעבור את מבחני בית הדין, אבל הדיינים בבית הדין הם גורם חיצוני שדן בעצמו ומחליט על פי שיקול דעתו והתרשמותו. לעתים מתרשם בית הדין, בדיון הראשון שיש לאשר את הגיור, ולעתים מתנה את האישור בבדיקה נוספת ומקיים דיון נוסף בהמשך. כמו ברישיון נהיגה, לא כולם עוברים בטסט ראשון, ומי שמעוניין לנהוג עושה את הנדרש עד שמצליח לעבור בהצלחה. אנו מחויבים לעזור וללוות אותך בתהליך, ככל הנדרש וע"פ רצונך, עד להצלחה.

האם זה נכון שזה כ"כ יקר להתגייר?

לא, זה לא נכון. מדינת ישראל רואה בגיור 'משימה לאומית' ולכן ישנם תקציבים המופנים לטובת מימון ותמיכה בלימודים. התקציבים הממשלתיים אינם מכסים את כל ההוצאות ולכן אנו פונים גם לתרומות של אנשים פרטים, וכמובן להשתתפות של התלמידים עצמם. השתתפות התלמיד, משתנה בין המסלולים, וברור שעלותו של המסלול האישי, יקרה יותר מהמסלול בכיתה, שהינו סמלי בלבד.

אני מאוד רוצה להתגייר, אבל אין לי זמן בעבודה. מה עושים?

תהליך הגיור דורש רמה מסויימת של זמן פנוי. אנו ערים לעובדה שהרבה מהתלמידים עובדים למחייתם ברוב שעות היום. לכן, אנו עושים מאמצים כבירים להתחשב בכך, כל עוד אין הדבר פוגע בקצב וברמת ההכנה של התלמיד. בנוסף פתחנו את מסלול הגיור האישי, לתלמידים שלא מתאפשר להם להגיע לכיתה.

האם אפשר להמשיך להאמין בדת אחרת ולהיות יהודי?

לא. אין אפשרות להמשיך להאמין בדת אחרת ובו זמנית ביהדותות.

התחלתי בצבא ולא סיימתי. האם תעשו לי קיצור דרך?

אין קיצורי דרך, ואינך צריך קיצורי דרך. הלימודים הקודמים שלך היו חלק מהדרך והם לא "נמחקו" לך. כמובן שתוכל להמשיך. בפגישה הראשונה, לאחר שנתרשם מרמת ידיעותיך והתקדמותך בתהליך , נתאים לך את המסלול המתאים לך.

כבר פתחתי תיק בבית דין. זה בסדר?

זה בסדר גמור. פתיחת תיק בבית הדין המיוחד לגיור, הינו תהליך פורמלי, שמכניס אתכם למאגר הרישום בבתי הדין. רוב התלמידים פותחים את התיק כחודשיים לאחר תחילת לימודיהם באופן מרוכז. במידה וכבר פתחתם תיק, אין בכך כל בעיה. אנו עומדים בקשר יום יומי עם מערך בתי הדין, והתיק שפתחתם ילווה אתכם בתהליך, כך שלא תצטרכו לפתוח שוב תיק.

בעלי לא רוצה שאתגייר. מה עושים?

תהליך הגיור הינו תהליך של בניה של בית יהודי וחיים משותפים. לבני זוג המתכננים להינשא, ולכאלה שכבר חיים כנשואים, התהליך הינו אבן פינה לבניית הבית יחדיו. תפקידו של בן הזוג היהודי (במידה ואחד מבני הזוג יהודי) הוא ללוות ולתמוך בבן זוגו המתגייר. גם בית הדין המיוחד לגיור, רוצה להתרשם כי יש ביכולתכם לחיות חיים יהודים. כמעט ולא אפשרי, להצליח בתהליך ללא תמיכה של בן הזוג. חשוב לא להתייאש בשל כך. במידה ואתם מעוניינים לפנות ליעוץ, נשמח לעזור לכם.

האם גם בני זוג יהודים צריכים להצטרף ללימוד ולמה?

ע״פ דרישות של בית הדין המיחד לגיור, בני הזוג מחוייבים להצטרף ללימודים, ולהיות נוכחים באופן מלא בפעילות. ישנם מקרים מיוחדים בהם ניתן פטור חלקי מהשתתפות בלימודים. 

האם יותר פשוט להתגייר בחו"ל?

בבתי דין בקהילות יהודיות, המקובלים ע"י הרבנות הראשית בארץ, ע"פ רוב, התהליך ארוך יותר. במידה ואתם עומדים לעבור תהליך גיור בקהילה יהודית בחוץ לארץ. חשוב מאוד לבדוק שבית הדין מאושר ע"י הרבנות הראשית לישראל, ועומד בקריטריונים של הרבנות בארץ.

מה כוללת תוכנית הלימודים של הגיור

במסגרת לימודי הגיור לומד המתגייר את יסודות ההלכה והמסורת היהודית. הלימוד נעשה באווירה נעימה ומכבדת ,וכמובן השיעור מועבר בצורה ברורה ומסודרת תוך שימוש באמצעי לימוד מתקדמים. 

לקריאה נוספת | תוכנית הלימודים

כמה מפגשים יש עם בתי הדין לגיור ?

במסגרת הקורס  נפגש המתגייר עם בית הדין מספר פעמים:

פגישה ראשונה לאחר חודשים מתחילת הקורס, מטרת המפגש: פתיחת תיק גיור

לאחר שמונה חודשי לימוד מפגש עם רכז בית הדין ,מטרת המפגש: רכז בית הדין ישוחח עם המתגייר על התקדמותו וייעץ לו בנושאים והבעיות שצפו במהלך הקורס

בסיום הקורס מפגש מול הרכב בית דין (שלושה דיינים) ,מטרת המפגש : בדיקה והתרשמות של הדיינים על התהליך החשוב שהמתגייר עבר ,וקבלת המתגייר לעם ישראל 

לקריאה נוספת | בית הדין לגיור

מוזמנים לצפות בסיפורי גיור מרגשים של תלמידי עמי

דף הבית

כל המידע על עמי אולפני גיור

הליך הגיור

כך המידע על הליך הגיור הרשמי של מדינת ישראל

הכיתות שלנו

כל מידע על הכיתות שלנו ופריסה ארצית

מידע על בית הדין

כאן תוכלו למצוא את כל המידע על בית הדין ,איזה מסמכים צריך להביא וכו'

צור קשר

יש לכם שאלה לרבנים שלנו ? רוצים להירשם לקורס גיור? רוצים לדבר עם נציג שלנו ? שלחו לנו את הפרטים שלכם וניצור איתכם קשר

Tel. | 072-2440033