שאלות בנושא גיור

הגיור הממלכתי | התהליך

מתלבטים כבר הרבה זמן האם להתחיל תהליך גיור? רוצים להיות בטוחים שאתם הולכים על התהליך הנכון?יש לכם שאלות בנושא גיור? מצויין ! בדיוק בשביל זה כתבנו את המאמר

1. הרשמה לקורס גיור

עמי מגוון מסלולים- כיתתי או אישי

2. פתיחת תיק גיור

לאחר כשלושה חודשים מפתיחת הכיתה מגיעים לבית הדין לגיור לפתיחת תיק

3. מפגש מסכם

לאחר שמונה עד עשרה חודשי לימוד חוזרים למפגש מסכם עם שליח בית הדין

4. מעמד בית דין

בתום הקורס ניגשים למעמד בית הדין. בית הדין מורכב משלושה דיינים .זכרו הדיינים כאן בשבילכם!

5. רגע אחרי בית דין

עברנואת בית הדין? מזל טוב - עכשיו נשאר ברית מילה טבילה במקווה וחתונה.

1. הרשמה לקורס גיור

עמי מגוון מסלולים- כיתתי או אישי

1

2. פתיחת תיק גיור

לאחר כשלושה חודשים מפתיחת הכיתה מגיעים לבית הדין לגיור לפתיחת תיק

2

3. מפגש מסכם

לאחר שמונה עד עשרה חודשי לימוד חוזרים למפגש מסכם עם שליח בית הדין

3

4. מעמד בית דין

בתום הקורס ניגשים למעמד בית הדין. בית הדין מורכב משלושה דיינים .זכרו הדיינים כאן בשבילכם!

4

5. רגע אחרי בית דין

עברנואת בית הדין? מזל טוב - עכשיו נשאר ברית מילה טבילה במקווה וחתונה.

5

הרב חיים דרוקמן שליט"א - ראשון ארגון 'עמי' וחתן פרס ישראל על הקמת מערך הגיור הממלכתי

תהליך הגיור | כללי

גיור רשמי או בשמות אחרים שלו – "גיור ממלכתי" או "גיור מוכר", הוא גיור שהרשויות השונות בישראל, כגון הרבנות הראשית לישראל, משרד הפנים ועוד מכירים בו. הגיור הממלכתי נעשה אך ורק בבתי הדין המיוחדים לגיור של הרבנות הראשית לישראל. בתי הדין פרוסים ברחבי הארץ. הגיור דרך בתי הדין הממלכתיים מוכר ומוערך בכל רחבי העולם, כך שאתם יכולים להיות רגועים שהגיור שלכם באמת יתקבל בארץ ובחו"ל! עמי גיור -הגיור הרשמי המוביל בישראל.

גיור הוא תהליך אישי, ותלוי בהתקדמות של התלמיד המתגייר. לרוב, זמן הההכנה הרצוי הינו שנת לימודים מלאה . הסיבה לכך ,בשנת לימודים חווה המתגייר את חגי ישראל ומועדיו, ומקיף את הצד הלימודי והמעשי של היהדות.
בעקבות כך, תוכנית הלימודים הממלכתית לגיור נמשכת כשנה . במקרים מיוחדים ניתן לבקש מבתי הדין לגיור בקשה לקיצור הליכים.
מנסיוננו הגעה נכונה לתהליך הגיור . מתוך רוגע ושלווה, והליכה מתונה ליעד מובילים לאחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר.
לקריאה נוספת | הליך הגיור, מסלול כיתות הלימוד

גיור אורתודוקסי הוא הגיור היחיד שתקף לפי ההלכה היהודית, זאת להבדיל מגיור רפורמי או קונסרבטיבי. "ההלכה" זהו מושג שמדבר על קובץ הדרכות והנחיות בכל נושא בחייו של היהודי. גם בנושא גיור ההלכה היהודית הגדירה את הכללים לגיור כזה. גיור אורתודוקסי משמעותו הוא מחויבות לכל כללי ההלכה . היתרון בגיור כזה שאתם יכולים להיות בטוחים שהגיור אמיתי וכשר, ויתייחסו עליו ברצינות. רוצים להיות רגועים – באו לגיור האורתודוקסי הרשמי של מדינת ישראל דרך עמי אולפני גיור!!

בהחלט. הגיור הוא אורתודוקסי וכשר. הגיור היחיד המקובל בארץ ע"י מוסדות המדינה ורשויותיה הינו גיור אורתודוקסי. המורים ב'עמי, אולפני גיור בתפיסה אישית', הינם מורים אורתודוקסים בעלי גישה ציונית דתית, בוגרי ישיבות הסדר ומדרשות. דייני בית הדין המיוחד לגיור באים מהשקפת עולם זהה. כך שלא תלמדו דברים (שאינם מהזרם האורתודוכסי) שעלולים לבלבל אתכם ולהכשיל חס וחלילה בפני בית הדין. 

לקריאה נוספת | מהו גיור, מהו גיור אורתודוקסימהו גיור כהלכה 

בהחלט , הגעתו של בן הזוג היהודי נדרשת על פי הנהלים של בתי הדין הממלכתיים לגיור, ולרוב אף מועילה מאוד להצלחה בתהליך💪💪

תהליך הגיור הינו תהליך משמעותי ועמוק – השתתפות בן הזוג היהודי מאפשרת למתגייר לעשות את התהליך בצורה יציבה ורגועה יותר- דבר המוביל לאחוזי הצלחה גבוהים יותר.

לפני שאתם מחליטים אנחנו ממליצים לכם לשמוע מה אומרים הבוגרים שלנו על התהליך הזוגי

מוזמנים לצפות

תהליך הגיור הרשמי הינו תהליך משמעותי ועמוק. פעמים רבות ללא הדרכה תלמיד יכול להסתבך בדרך ליעד הנכסף. בעמי ילוו אתכם המורים הטובים בישראל- בכיתה, בפעילות חשובות במהלך התהליך והכי חשוב בבתי הדין לגיור! רוצים לדעת שהדרך שלכם סלולה להצלחה – באו לתהליך הגיור הרשמי בעמי אולפני גיור!

לא, זה לא נכון. מדינת ישראל רואה  חשיבות בסיוע למבקשים להתגייר דרך הגיור הממלכתי . לכן רוב העליות של הליכי הגיור ממומנים על ידי המדינה.

אצלנו ב'עמי' הלימודים מסופסדים כמעט לגמרי והמתגייר משתתף בסכום סימלי של 50 ש"ח לחודש. פעמים רבות, סכומים אלו ידרשו למען  לטובת שדרוג המוצר הבסיסי הממומן על ידי המדינה.
כך שאתם יוצאים מורווחים – גם זוכים למימון משמעותי של המדינה וגם בתמורה לסכום סמלי מקבלים מוצר פריום משובח :-)

רגע , אבל שמענו שיש תוכניות לימודים בחינם? נכון , אבל איך אומרים…  מה שחינם שווה חינם. לא מאמינים? תבדקו איפה אחוזי ההצלחה הגבוהים בישראל.

ועוד דבר – זכרו שבכל מקרה מדובר בסכום מינמלי של 50 ש"ח לחודש ושכל  שמטרתו – שיפור משמעותי של המוצר.

חשוב לדעת – במסגרת השירותים של הארגון ישנו מסלול פריום נוסף והוא אפשרות לשיעורים פרטיים אחד על אחד. מסלול זה מכונה "גיור אישי" ואינו מתוקצב  על ידי המדינה אלא כולו ממומן מדמי לימוד.

שאלה זו תלויה במספר גורמים :

אם המתגייר לא עשה בעבר שום תהליך הכנה לגיור ,ובית הדין לגיור לא  אישר לו קיצור לימודים ידרש המתגייר לכ100 שעות (עגולות) לימוד במסגרת הגיור האישי.

במקרה של קיצור הליכים או השלמה של תהליך שהתחיל במסגרות אחרות, יתן רכז הגיור האישי תוכנית לימודים אישית להשלמת הצורך של המתגייר.

יש לכם עוד שאלות על המסלול – מוזמנים לפנות ונענה לכם על כל השאלות.

טוב ששאלתם! הבנה עמוקה של תוכנית הלימודים ואיכות הלמידה בהתהליך ההכנה לגיור משפיעים בצורה מכרעת על ההצלחה בגיור.

אצלנו ב'עמי',  משקיעים בכל שנה משאבים רבים בסגל הוראה איכותי ובפיתוח חומרי לימוד.  אנחנו מאמינים שהנגשה טובה של חומר הלימודים מאפשר למתגייר להתחבר יותר טוב להתהליך, ומגביר את המוטיבציה להצליח.

אצלנו קוראים לזה – " דרך סלולה" סדרת הספרים שלנו "דרך סלולה" מגישה בצורה המיטבית את החלקים השונים של ההלכה וההיסטוריה היהודית -כך שהלימוד הופך לנגיש ונעים הרבה יותר.

האמת שזה גם סוד ההצלחה שלנו בביתי הדין המיוחדים לגיור:-)

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף לתוכנית היחודית שלנו לגיור ולהנות מהמורים וחומרי הלמידה הטובים בישראל וכך תדעו ש"הדרך סלולה" להצלחתכם תההליך.

לימודי הגיור כוללים לימוד תיאורטי ולימוד מעשי-חוויתי. מקומה של המשפחה המלווה חשוב, משום שהיא מהווה צוהר לחוויית היהדות בתוך הבית במובן המעשי והיום יומי. דייני בית הדין המיוחד לגיור, רוצים להתרשם כי התלמיד התקדם בלימודיו הן בפן הלימודי והן בפן הפרקטי. המשפחה המלווה, שמלווה את המתגייר גם לבית הדין, עוזרת לדייני בית הדין לקבל את התמונה המלאה.  אנחנו נעשה כל מאמץ לעזור לכם למצוא משפחה שתתאים לכם. 

לקריאה נוספת |  דף משפחה מלווה

תהליך הגיור | בתי הדין

למדינת ישראל גיור רשמי אחד בלבד- הגיור דרך בתי הדין הממלכתיים לגיור. בתי הדין לגיור הוקמו על ידי מדינת ישראל בשיתוף הרבנות הראשית לישראל  ונמצאים במספר מחוזות ברחבי הארץ.

בתי הדין לגיור נמצאים בארבעה מחוזות:

חשוב לזכור – בית דין לא רשמי לא יאפשר להתחתן ברבנות ורבים מהחברה הישראלית לא יכירו בתהליך שלכם כגיור .

זה בסדר גמור. פתיחת תיק בבית הדין המיוחד לגיור, הינו תהליך פורמלי, שמכניס אתכם למאגר הרישום בבתי הדין. רוב התלמידים פותחים את התיק כחודשיים לאחר תחילת לימודיהם באופן מרוכז. במידה וכבר פתחתם תיק, אין בכך כל בעיה. אנו עומדים בקשר יום יומי עם מערך בתי הדין, והתיק שפתחתם ילווה אתכם בתהליך, כך שלא תצטרכו לפתוח שוב תיק.

במסגרת הקורס  נפגש המתגייר עם בית הדין מספר פעמים:

פגישה ראשונה לאחר חודשים מתחילת הקורס, מטרת המפגש: פתיחת תיק גיור

לאחר שמונה חודשי לימוד מפגש עם רכז בית הדין ,מטרת המפגש: רכז בית הדין ישוחח עם המתגייר על התקדמותו וייעץ לו בנושאים והבעיות שצפו במהלך הקורס

בסיום הקורס מפגש מול הרכב בית דין (שלושה דיינים) ,מטרת המפגש : בדיקה והתרשמות של הדיינים על התהליך החשוב שהמתגייר עבר ,וקבלת המתגייר לעם ישראל 

לקריאה נוספת | בית הדין לגיור

יש להדגיש, שהמורים בקורס לגיור, מכינים את המשתתפים בקורס כדי שיהיו מסוגלים לעבור את מבחני בית הדין, אבל הדיינים בבית הדין הם גורם חיצוני שדן בעצמו ומחליט על פי שיקול דעתו והתרשמותו. לעתים מתרשם בית הדין, בדיון הראשון שיש לאשר את הגיור, ולעתים מתנה את האישור בבדיקה נוספת ומקיים דיון נוסף בהמשך. כמו ברישיון נהיגה, לא כולם עוברים בטסט ראשון, ומי שמעוניין לנהוג עושה את הנדרש עד שמצליח לעבור בהצלחה. אנו מחויבים לעזור וללוות אותך בתהליך, ככל הנדרש וע"פ רצונך, עד להצלחה.

תהליך הגיור | מקרים אישיים

משרד הפנים לא מאפשר למי שאינו אזרח ישראלי להתגייר בארץ. יש מספר אפשרויות להתגייר במידה ואינכם אזרחים. תוכלו לפנות לועדה לנתינים זרים במשרד הפנים. חומרים נוספים ניתן לקרוא כאן. 

לקריאה נוספת | דף "גיור למי שלא אזרח"

תמיד אפשר להמשיך. לצערנו, יש המוצאים עצמם בסיטואציה בה הם התחילו בתהליך, אך לא התמידו לסיימו מסיבות שונות. באופן כללי, חשוב לנו להדגיש כי אנו רואים חשיבות בהתמדה של התלמיד. תלמיד שהתחיל בעבר ללמוד אך לא סיים, יוכל לעבור ראיון ובדיקה מה למד בעבר, לפיו תקבע רמת ידיעותיו והתקדמותו בתהליך. 

אין קיצורי דרך, ואינך צריך קיצורי דרך. הלימודים הקודמים שלך היו חלק מהדרך והם לא "נמחקו" לך. כמובן שתוכל להמשיך. בפגישה הראשונה, לאחר שנתרשם מרמת ידיעותיך והתקדמותך בתהליך , נתאים לך את המסלול המתאים לך.

גילוי פתאומי, מהווה קושי נפשי לא פשוט. אנו ממליצים לכם להתקשר ולהתייעץ איתנו על האפשרויות השונות שיתאימו לכם לתהליך. ברור לנו, שעם חלק מההחלטות (כדוגמת, האם לדחות את החתונה וכד'), תצטרכו להתמודד בעצמכם. אנחנו ננסה להקשיב ולעזור לכם לנתח את הסיטואציה. תהליך גיור, דורש החלטה של בני הזוג שאינה יכולה להתקבל מתוך היסטריה ובמצב רגשי מורכב. חשוב לנו שתדעו שיש פתרונות , אבל הם לא פתרונות קסם של זבנג וגמרנו.

תהליך הגיור דורש רמה מסויימת של זמן פנוי. אנו ערים לעובדה שהרבה מהתלמידים עובדים למחייתם ברוב שעות היום. לכן, אנו עושים מאמצים כבירים להתחשב בכך, כל עוד אין הדבר פוגע בקצב וברמת ההכנה של התלמיד. בנוסף פתחנו את מסלול הגיור האישי, לתלמידים שלא מתאפשר להם להגיע לכיתה.

מוזמנים להשאיר פרטים ויחד נמצא לכם את הדרך שלכם להצלחה בתהליך.

ילדים שאינם בני מצוה מתגיירים ביחד עם ההורים שלהם. התנאי לגיור הילדים הוא הכנסתם לבתי ספר  ממ"ד . בתי ספר אלו נמצאים בפריסה ארצית וחייבים על פי חוק לקבל את ילדיכם.

 לאחר הדיון בבית הדין, יעברו הילדים ברית (לבנים) וטבילה ביחד עם ההורה ויחד יכנסו לחיק היהדות. 🙂

תהליך הגיור הינו תהליך של בניה של בית יהודי וחיים משותפים. לבני זוג המתכננים להינשא, ולכאלה שכבר חיים כנשואים, התהליך הינו אבן פינה לבניית הבית יחדיו. תפקידו של בן הזוג היהודי (במידה ואחד מבני הזוג יהודי) הוא ללוות ולתמוך בבן זוגו המתגייר. גם בית הדין המיוחד לגיור, רוצה להתרשם כי יש ביכולתכם לחיות חיים יהודים. כמעט ולא אפשרי, להצליח בתהליך ללא תמיכה של בן הזוג. חשוב לא להתייאש בשל כך. במידה ואתם מעוניינים לפנות ליעוץ, נשמח לעזור לכם.

לא. אין אפשרות להמשיך להאמין בדת אחרת ובו זמנית ביהדותו. הצהרת האמונה באל אחד ובנכונותה של תורת ישראל היא היסוד לכל הגיור.

עוד רגע, ואתם חלק מקורס הגיור האיכותי בישראל! :-)

השאירו פרטים ואנחנו מתקשרים !

עוד רגע, ואתם חלק מקורס הגיור האיכותי בישראל! :-)

כבר עוזבים? חבל... :-(

רגע לפני... מוזמנים לכתוב לנו את השאלה שלכם - ומומחה יתקשר אליכם בהקדם!​