תפריט

משפחה מלווה | פותחים את הלב והבית בשבילכם

תהליך הגיור אינו תהליך לימודי בלבד. האדם המבקש להצטרף לעם ישראל צריך להכיר לא רק את מקורות היהדות, את ההלכות וההיסטוריה היהודית אלא גם את אחד מעמודי התווך של הקיום היהודי: המשפחה היהודית. לכן, אחת הדרישות שבתי הדין מציבים הוא ליווי הגר ע"י משפחה דתית.
מועמדות רבות לגיור שנשאלו 'מה הביא אותך להתגייר?' השיבו שקסמה להן מאד צורת החיים של המשפחה היהודית, החום הטבעי, החינוך, הישיבה סביב שולחן שבת, וקיום של הדברים עצמם.

המשפחה המלווה אשר פותחת את שעריה בפני המועמד לגיור, הופכת לסמל ולדוגמא חיה של בית יהודי החי על אדני המסורת וערכי המשפחה. המשפחה המלווה מציגה בפני המתגייר את פניה היפים של היהדות בפועל. 

גרים רבים אשר ביקרו בבתים של משפחות, התרשמו והזדהו עם המשפחה, ולמדו רבות מהדוגמא האישית, האווירה בבית, היחסים בתוך המשפחה, השיחות בשולחן שבת, הישיבה המשותפת בסלון וההליכה ביחד לבית הכנסת.

המשפחה המלווה משמשת גם גורם תומך למועמד לגיור. במשך תקופת הגיור (ולעיתים גם אחר כך) חלק מהגרים חיים לפעמים בבדידות, ללא מסגרת חברתית, ללא משפחה. המשפחה המלווה מהווה כניסה לחברה הישראלית, קליטה רוחנית וקליטה חברתית גם יחד.
לעיתים קרובות נוצר קשר אישי-חברתי בין המשפחה לגרים, עם דור ההורים או עם דור הבנים, והקשר לעיתים הולך ומתעצם לאורך השנה ואף נמשך לאחר סיום הגיור.

המשפחה המלווה משמשת גם גורם תומך למועמד לגיור. במשך תקופת הגיור (ולעיתים גם אחר כך) חלק מהגרים חיים לפעמים בבדידות, ללא מסגרת חברתית, ללא משפחה. המשפחה המלווה מהווה כניסה לחברה הישראלית, קליטה רוחנית וקליטה חברתית גם יחד.
לעיתים קרובות נוצר קשר אישי-חברתי בין המשפחה לגרים, עם דור ההורים או עם דור הבנים, והקשר לעיתים הולך ומתעצם לאורך השנה ואף נמשך לאחר סיום הגיור.

המשפחה המלווה אמורה לתרום, ללמד, לתמוך באדם המתגייר. בדרך כלל היא גם יוצאת נשכרת מאימוץ זה, שכן היא לומדת על דרך חייו ומחשבתו של האדם המבקש להתגייר. בדרך כלל מתגלה בפני המשפחה סיפור אישי מרתק, המכיל בקרבו סיפורי גבורה, סיפורי משפחה, ובעיקר חיפוש רוחני אמיתי ורצון עז וכן להיות חלק מעם ישראל, מתרבות ישראל וממדינת ישראל.

איך מוצאים משפחה מלווה?

עם תחילת הלימודים באולפנים, מורי עמי מכוונים את התלמידים ועוזרים להם במציאת המשפחה המלווה. פעמים רבות, לתלמיד עצמו יש חברים קרובים, שיכולים לשמש כמשפחה מלווה. במידה והם אכן מתאימים למשימה, בתיאום ובהדרכה של המורים הופכים החברים, לגורמים משמעותיים בכל תהליך הגיור. 

במידה ואין לתלמיד חברים קרובים שיכולים ללוות אותו ולשמש כמשפחה מלווה, אנחנו משתדלים לעזור לתלמיד למצוא משפחה מלווה מתוך המאגרים של המשפחות המתנדבות לצורך המשימה החשובה.

מילה למשפחות המלוות היקרות

הטלת המשימה של גיור העולים על בתי הדין לגיור, אינה פוטרת את האדם מישראל לסייע בעד כל אלה המבקשים להתגייר.

אנו עומדים בפני אתגר לאומי ואישי, אתגר הדורש את מעורבותם של הקהילות והמשפחות הדתיות. המשפחות המלוות יכולות להפוך לגשר הכניסה לעולים שהיגרו למדינת ישראל, ועל ידי כך לסייע להם לעבור את תהליך הגיור באופן משמעותי ונעים יותר.

'עמי – אולפני גיור בתפיסה אישית' – עושים מאמצים מרובים כדי להתאים בין המשפחות המלוות ובין המתגיירים, לטובת הצלחה מקסימאלית בתהליך.

משפחות המעוניינות להצטרף מוזמנות ליצור איתנו קשר כאן בלינק ולהשאיר את הפרטים בטופס המצורף

שאלות וטיפים בנושא משפחות מלוות

משרד הפנים לא מאפשר למי שאינו אזרח ישראלי להתגייר בארץ. יש מספר אפשרויות להתגייר במידה ואינכם אזרחים. תוכלו לפנות לועדה לנתינים זרים במשרד הפנים. חומרים נוספים ניתן לקרוא כאן. 

לקריאה נוספת | דף "גיור למי שלא אזרח"

תמיד אפשר להמשיך. לצערנו, יש המוצאים עצמם בסיטואציה בה הם התחילו בתהליך, אך לא התמידו לסיימו מסיבות שונות. באופן כללי, חשוב לנו להדגיש כי אנו רואים חשיבות בהתמדה של התלמיד. תלמיד שהתחיל בעבר ללמוד אך לא סיים, יוכל לעבור ראיון ובדיקה מה למד בעבר, לפיו תקבע רמת ידיעותיו והתקדמותו בתהליך. 

אין קיצורי דרך, ואינך צריך קיצורי דרך. הלימודים הקודמים שלך היו חלק מהדרך והם לא "נמחקו" לך. כמובן שתוכל להמשיך. בפגישה הראשונה, לאחר שנתרשם מרמת ידיעותיך והתקדמותך בתהליך , נתאים לך את המסלול המתאים לך.

גילוי פתאומי, מהווה קושי נפשי לא פשוט. אנו ממליצים לכם להתקשר ולהתייעץ איתנו על האפשרויות השונות שיתאימו לכם לתהליך. ברור לנו, שעם חלק מההחלטות (כדוגמת, האם לדחות את החתונה וכד'), תצטרכו להתמודד בעצמכם. אנחנו ננסה להקשיב ולעזור לכם לנתח את הסיטואציה. תהליך גיור, דורש החלטה של בני הזוג שאינה יכולה להתקבל מתוך היסטריה ובמצב רגשי מורכב. חשוב לנו שתדעו שיש פתרונות , אבל הם לא פתרונות קסם של זבנג וגמרנו.

תהליך הגיור דורש רמה מסויימת של זמן פנוי. אנו ערים לעובדה שהרבה מהתלמידים עובדים למחייתם ברוב שעות היום. לכן, אנו עושים מאמצים כבירים להתחשב בכך, כל עוד אין הדבר פוגע בקצב וברמת ההכנה של התלמיד. בנוסף פתחנו את מסלול הגיור האישי, לתלמידים שלא מתאפשר להם להגיע לכיתה.

מוזמנים להשאיר פרטים ויחד נמצא לכם את הדרך שלכם להצלחה בתהליך.

ילדים צעירים מתגיירים ביחד עם ההורים שלהם. התנאי לגיור הילדים הוא הכנסתם לבתי ספר  ממ"ד. בתי ספר אלו נמצאים בפריסה ארצית וחייבים על פי חוק לקבל את ילדיכם.

 לאחר הדיון בבית הדין, יעברו הילדים ברית (לבנים) וטבילה ביחד עם ההורה ויחד יכנסו לחיק היהדות. 🙂

תהליך הגיור הינו תהליך של בניה של בית יהודי וחיים משותפים. לבני זוג המתכננים להינשא, ולכאלה שכבר חיים כנשואים, התהליך הינו אבן פינה לבניית הבית יחדיו. תפקידו של בן הזוג היהודי (במידה ואחד מבני הזוג יהודי) הוא ללוות ולתמוך בבן זוגו המתגייר. גם בית הדין המיוחד לגיור, רוצה להתרשם כי יש ביכולתכם לחיות חיים יהודים. כמעט ולא אפשרי, להצליח בתהליך ללא תמיכה של בן הזוג. חשוב לא להתייאש בשל כך. במידה ואתם מעוניינים לפנות ליעוץ, נשמח לעזור לכם.

לא. אין אפשרות להמשיך להאמין בדת אחרת ובו זמנית ביהדותו. הצהרת האמונה באל אחד ובנכונותה של תורת ישראל היא היסוד לכל הגיור.

עוד רגע, ואתם חלק מקורס הגיור האיכותי בישראל! :-)

עוד רגע, ואתם חלק מקורס הגיור האיכותי בישראל! :-)

השאירו פרטים ואנחנו מתקשרים !

כבר עוזבים? חבל... :-(

רגע לפני... מוזמנים לכתוב לנו את השאלה שלכם - ומומחה יתקשר אליכם בהקדם!​

דילוג לתוכן